Neler yeni

Özel Bir Taç

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
okul öncesi masalları
değerler eğitimi ile ilgili masallar
çocuk masalları
türkçe dil etkinlikleri
okul öncesi hikayeleri​

ÖZEL BİR TAÇ

Büyük bir ormanın derinliklerinde bir aslan yaşarmış.

Bu aslan ormanın kralıymış fakat çok mutsuzmuş. :dft006:

çünkü tacı kaybolmuş... :aaa:

Aslan bir gün bütün yardımcılarını yanına çağırmış.

''Bildiğiniz gibi tacım kayboldu.

şimdi bana bir taç yapılmasını istiyorum .

Bütün hayvanlara ilan edin

bana en güzel tacı yapan hayvan benimle birlikte kral olacak '' demiş..:029:

Tilki hemen bütün hayvanlara bir duyuruyapmış. Aslan için en güzel tacı yapan hayvanın, onunla birlikte kral olacağını ilan etmiş..:008:

Sabah olduğunda hayvanlar yaptıkları taçları göstermek için kralın yanına gelmiş. Bütün taçlar , göz kamaştıracak kadar güzel ve değerliymiş..

Fakat kral böyle taçlar istemiyormuş. Bu düşüncesini yakın dostu olan kuşa anlatmış.

Kuş ise başka seçeneği olmadığını, bu taçlardan birini seçmesi gerektiğini söylemiş..

Kral tek tek bütün taçları denemiş. fakat bütün güzelliklerine rağmen hiçbir tacı sevmemiş. '' benim istediğim çok pahalı ve parlak bir taç değil, Özel bir taç '' diye düşünmüş..

Ancak çaresiz bu taçlardan birini seçmek için ayağa kalkmış bu arada bütün hayvanlar heyecanla kendi taçlarının seçilmesini bekliyorlarmış.

Tam o sırada arka taraftan incecik bir ses duyulmuş. HErkes arkaya baktığında bir yavru ayı görmüş. Ayıcık krala

'' sizin için özel bir taç yaptım kralım '' demiş.

Ayıcık arkasından , çiçeklerden yapılmış bir taç çıkarmış.

Herkes, çiçeklerden oluşan tacı görünce çok şaşırmış. Fakat aslan çok mutlu olmuş.
'' işte ben, böyle özel bir taç istiyordum '' diye düşünmüş.

Aslan sevimli ayıcığa '' Hiçbir pahalı malzeme çiçekler kadar güzel olamaz yaptığın tacı çok sevdim. Artık sende benimle birlikte kralsın demiş.

o günden sonra kral aslan ayıcığı yanından hiç ayırmamış..

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos