Neler yeni

Sevgi Dağıtan Kız

defdeft

Yeni Üye
arkadaşlar değerler eğitimini nasıl uyguluyorsunuz sene başında her aya bir değer alıp bunula ilgili faaliyet mi yapıyorsunuz yani sene başında değerlerle ilgili bir plan yapıp onumu uyguluyorsunuz bu konuda yardımcı olurmusunuz

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
arkadaşlar değerler eğitimini nasıl uyguluyorsunuz sene başında her aya bir değer alıp bunula ilgili faaliyet mi yapıyorsunuz yani sene başında değerlerle ilgili bir plan yapıp onumu uyguluyorsunuz bu konuda yardımcı olurmusunuz
Evet, öğretmenim dediğiniz gibi yıllık bir plan da yapabilirsiniz.

Ancak şöyle bir durum da söz konusu.

Bazı değerler var ki, günün davranışına göre şekil bulur. ''ben bugün planıma bu davranışı almadım, ben sonra anlatırım.'' diyemezsiniz. Davranışı gördüğünüz anda bilgi birikimlerinize dayanarak hemen planda değişiklik yapmalı, olayı yerinde inceleyip, çözüm bulmalarını sağlamanız gerekmektedir.

Dolayısı ile siz istediğinz kadar yıllık plan yapıp davranışları aylara dağıtın, işlerlik açısından baktığınızda çocuk o davranışı almaya hazır değilse, istediğimiz kadar anlatalım, başarılı olamayız.

Olumsuz davranışları olumluya çevirmek içinde ''yapma'', ''bu yanlış'' demek elbette çözüm olmayacaktır.

Sonuç olarak siz yıllık planlamanızı yaparsanız size yol gösterir. Unuttuğunuz, atladığınız bir değeri 'ben bunu ele almadım, almam gerek'', diyebilme şansını yakalamanızı sağlar.

Planlama her zaman işi tamalamanın yarısıdır.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos