1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com'dan bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

Yalın ile Balın Eğitim Seti (60-72 AY)

'OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÜRÜNLERİ' forumunda ibrahimerdogan tarafından 20 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

 1. ibrahimerdogan

  ibrahimerdogan Administrator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  25 Haziran 2016
  Mesaj:
  8
  Alınan Beğeniler:
  0  Genel Özellikler
  • Montessori ve Reggio Emilia eğitim sistemleri ile Orff ve Scamper eğitim metotlarını kullanarak hazırlanmıştır.
  • Sarmal Eğitim
  • Toplam 16 Kitap
  • Asetat ve Etiketli Sayfalar
  • Öğrencilerin Kolaydan Zora Doğru Sıralama
  • İçeriği Gofreli Sayfalar
  • Dikkat Sayfaları
  • Çizgi Çalışmaları
  • Görsel Algı Sayfaları ile Zenginleştirilmiştir.
  • Müfredata uygundur.
  • Maket proje çalışması.
  • Konular ile ilgili özel videolar

  Detaylı Bilgi

  Montessori ve Reggio Emilia eğitim sistemleri ile Orff ve Scamper eğitim metotlarını kullanarak hazırlanan Yalın ile Balın Eğitim Seti, Türkiye'nin 7 bölgesiyle benzer özelliklere sahip Dünya'nın 7 kıtasında yer alan bazı ülkelerin (Mısır, Japonya, İtalya, Brezilya, Avustralya, Meksika) ve Antarktika kıtasının sarmal eğitimle anlatıldığı multimedya eğitim setidir. Yalın ile Balın Eğitim Seti; 7 adet kitap, 7 adet aile katılımı ve eğlenceli bilgiler (1. dönem-2.dönem) olmak üzere toplamda 16 kitaptan oluşmaktadır.

  Setin içinde yer alan 7 adet kitap; Belirli Gün ve Haftaları, Dünyaca Ünlü Kişileri, rakamları, renkleri, şekilleri, değerleri, temaları, kavramları ve Türkiye'nin bölgeleri ile bazı ülkeleri konu almıştır. Her kitap, bölgenin genel özelliklerinin tanıtımı ile başlar ve sarmal eğitime uygun bir şekilde devam eder. Her kitap için öğrencinin yaşına uygun etkinlikler ve çalışmalar hazırlanıp, kitabın ana konusu olan bölge ve ülke ile içe içe verilmiştir. Ayrıca asetat, etiket gibi farklı materyallerin de kullanıldığı özel sayfalar eğitim setini sektörde üst sıralara taşımaktadır.

  Setin içinde yer alan 7 adet aile katılımı; kitap konularıyla paralel olarak öğrencilerin aileleriyle birlikte yapmasını istediğimiz çalışmaları içermektedir. Örneğin; 6. kitapta Akdeniz Bölgesi'nin ve Avustralya'nın özellikleri anlatılmıştır. Buna paralel olarak 6. aile katılımında Akdeniz Mutfağı'ndan Patatesli Biberli Ekmek tarifi ile Avustralya Mutfağı'ndan Pavlova Tatlısı tarifi verilmiştir. Buna benzer pek çok etkinlik aile katılımın içinde yer almaktadır.

  Setin içinde yer alan 2 adet eğlenceli bilgiler kitabı, 1. ve 2. dönemlerde kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Öğrencinin öğrenme sürecine uygun olarak kolaydan zora doğru sıralanmış çalışma sayfaları yer almaktadır. İçeriği gofreli sayfalar, dikkat sayfaları, çizgi çalışmaları, görsel algı sayfaları ile zenginleştirilmiştir.

  Firmamız tarafından hazırlanan video içerikleri, müfredata uygun işlenen konuların paralelinde öğrencilere izletilerek, konuların pekiştirilmesine yardımcı olmaktadır. Kitaptaki konuya başlamadan önce izletilen video, sonrasında kitaptaki çalışmanın yapılmasıyla kalıcı öğrenme sağlanır. En son kitap bittiğinde maket proje çalışması tamamlanır.

  Maket Proje Çalışması, setteki kitapları sırayla (1,2,3,4,5,6,7) bitirdikten sonra yapılarak tamamlanır. Örneğin; 1.kitabı (İç Anadolu Bölgesi ile Mısır) bitirdikten sonra maket projesinde yer alan İç Anadolu Bölgesi ve Mısır ile ilgili maket parçaları zemine yerleştirilerek bu bölge ve ülkenin maketi tamamlanır. Eğitim ve Öğretim sezonu bittiğinde ise maket proje çalışması son halini alır ve veliler okula çağrılarak maket sergilenir.

  Eğitimcilerin keyifle, çocukların ise eğlenerek öğrenebilecekleri bir kaynak olması dileğiyle…
  [​IMG]

  DOKU AES İLETİŞİM BİLGİLERİ

  1518. sok. N0:95, 06278 İvedik/ANKARA
  Telefon:+90 312 472 7979
  Faks:+90 312 472 5757
  E-posta: iletisim@dokuaes.com
  Site: www.dokuaes.com
   
  #1 ibrahimerdogan, 20 Haziran 2017
  Son düzenleme: 7 Ekim 2017
 2. Bilgii

  Bilgii Yeni Üye

  Katılım:
  12 Ekim 2017
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  İyi çalışmalar Adıyaman Besni ilçesinde kırtasiye işletmekteyim internette gezinirken sitenizi tesadüfen gördüm ve setler dikkatimi çekti örnek yollama imkânınız var mı tanıtmak ve sizinle çalışmak isterim saygılarımla
   

Bu Sayfayı Paylaş