Neler yeni

Yardımmm...

kadriyee

Yeni Üye
Merhaba...
Ben 2013 lise çocuk gelişimi mezunuyum.Tercih hatamdan dolayı şuan farkli bir bölüm okuyorum.Maliye bölümü 3.sınıfım.Fakat memnun değilim ve tekrar okulöncesine dönmek istiyorum...
Akıl verebileceginiz birşey var mı diye sormak istiyorum.Üni sınavına tekrar mı girmeyelim yoksa 2. bir üni olarak şansım var mı?Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.Lütfen maliye okumak istemiyorum ve okulöncesine geri dönmek istiyorum. :azn: :azn:

Maestra

Yeni Üye
Merhaba...
Ben 2013 lise çocuk gelişimi mezunuyum.Tercih hatamdan dolayı şuan farkli bir bölüm okuyorum.Maliye bölümü 3.sınıfım.Fakat memnun değilim ve tekrar okulöncesine dönmek istiyorum...
Akıl verebileceginiz birşey var mı diye sormak istiyorum.Üni sınavına tekrar mı girmeyelim yoksa 2. bir üni olarak şansım var mı?Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.Lütfen maliye okumak istemiyorum ve okulöncesine geri dönmek istiyorum. :azn: :azn:
Merhaba Kadriye Hanım.
İkinci bir üniversiteyi Açıköğretim Fakültesi kapsamında okuyabilirsiniz ancak. Aynı anda örgün iki üniversite okunmuyor maalesef. Tekrar Ygs'ye girmeniz gerekiyor. Daha az sancılı bir süreç. :)
Ya da lisedeki geçiş hakkınızı kullanarak önlisans çocuk gelişimi bölümüne geçebilirsiniz fakat o uzun bir süreç olacak. Çünkü Dgs ile lisansa tamamlama gerekecek. Ayrıca mezuniyet tarihine de baktıkları için şansınız biraz düşüyor.

kadriyee

Yeni Üye
Cevabınız için teşekkür ederim...Mezun olduktan sonra ikinci üni olarak okumam için tekrar bir sınava girmem gerekiyor mu peki?Diğer türlü geçiş hakkımı kullanmam çok daha zor bir durum dediğiniz gibi.Tesekkür ederim :)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos