Neler yeni

Resim Yükleme (Resim Formatları)

Musa BAL

Yeni Üye
Resim yüklerken jpg formatında resim yüklediğinizde herhangi bir sorun olmuyor. ancak .png, .gif, . bmp tarzında uzantısı olan resim yüklediğinizde sağ alttaki logumuz siyah çıkabiliyor. bunun için elinizde bulunan resimleri jpg formatına dönüştürürseniz daha sorunsuz resim yükleyebilirsiniz.

En basit işlem resmi bilgisayarınızda bulunan paint programına atmak ve farklı kaydetmek. kaydederken jpg olarak kaydettiğinizde hiç bir sorun olmaz.

İyi Çalışmalar.

gülerdal

Yeni Üye
Resim yüklerken jpg formatında resim yüklediğinizde herhangi bir sorun olmuyor. ancak .png, .gif, . bmp tarzında uzantısı olan resim yüklediğinizde sağ alttaki logumuz siyah çıkabiliyor. bunun için elinizde bulunan resimleri jpg formatına dönüştürürseniz daha sorunsuz resim yükleyebilirsiniz.

En basit işlem resmi bilgisayarınızda bulunan paint programına atmak ve farklı kaydetmek. kaydederken jpg olarak kaydettiğinizde hiç bir sorun olmaz.

İyi Çalışmalar.
resim yükledim.ama ben resmin ekranda gözükmesini istiyorum.benim yüklediğim resim link olarak çıkıyor.ne yapmam gerekiyor.

Selma Hoca

Kayıtlı Üye
resim yükledim.ama ben resmin ekranda gözükmesini istiyorum.benim yüklediğim resim link olarak çıkıyor.ne yapmam gerekiyor.
resim yükledikten sonra çıkan linklerden sadece en üsttekini Forum BBCODE yazan linki kopyalamanız ve konuya yapıştırmanız gerekiyor.

merhba ben resim yüklemek istiyorum fakat hiç anlamadım pek bilmiyorum yüklemeyi yardımcı olurmusunuz

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
merhba ben resim yüklemek istiyorum fakat hiç anlamadım pek bilmiyorum yüklemeyi yardımcı olurmusunuz

Sizin için resimlerle anlatayım:)

Öncelikle konunuzu açacağınız ilgili bölüme gidip sol üstteki ''yeni konu'' yu tıklıyorsunuz. Açılan pencerenin sağ altında ''resim dosya yükle'' butonuna tıklıyorsunuz.

Buradan bilgisayarınızda yüklü olan paylaşmak istediğiniz dosyayı ya da resmi seçip, ''yükle''butonuna tıklıyorsunuz.

Konu başlığınızı yazıp kırmızı rengi seçiyorsunuz. yazı karekteri Büyüklüğü 2 yi seçip isterseniz koyulaştırıyorsunuz.

Sonra altta bulunan tags bölümüne konunuzun içeriğinden ve başlığından kelimeler ve bölüm adını aralarına virgül koyarak yazıp, alttaki konu aç butonuna basıyorsunuz. İşte bu kadar.:)

Resimli açıklama üyelerimiz için çok daha iyi olmuş Emel öğretmenim. Ellerinize sağlık.

çok teşekkürler emel öğretmenim gerçekten resimli açıklama çok iyi oldu ellerinize sağlık:)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos