Neler yeni

Yumurta İle Gelen Sorumluluk

arkadaşlar sorumluluk konusu için etkili bir proje. uyguladım tavsiye ederim. morpa yayınlarının Yumurta İle Gelen Sorumluluk adlı hikaye okunuyor. ardından hikayede ki olay tartışılıyor. yumurtayı kırılmaması için nasıl korumalı? değişik cevaplar geliyr.5 gün boyunca çiğ yumurtayı evden okula ve okuldan eve götüryorlar.okulda yumurtalara işaret koyuyorum.kırılmaması için bir kabın içinde taşıyorlar. 5. günün sonunda taç yaparak ödüllendirdim. sorumluluk taçı ile.hafta içindede yumurta ile etkinlikler yapıyorum. sanat.deney drama....örneğin fen etkinliği yumurtlayan hayvanlar... gibisorumluluğu yaşayarak öğreniyorlar....

bu çalışmayı ben de uygulamıştım gerçekten çocuklara sorumluluk bilincini kazandırmak için çok güzel bir çalışma:)

yumurtası kırılanlar mı vaaarr...hımm...peki yeni bir yumurtayla haftaya devam edebilirsnn..

EJİNNN

Yeni Üye
:3::9:arkadaşının kırmasına müsada etmemen gerkiyordu.Haftaya tekrar denediğin zaman daha dikkatli olman gerkiyor arkadaşına karşı .:9:

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
:)
yaşasın yumurtamla alakalı bir çalışma daha yapanları bulduuuum
Arkadaşlar benimde bu ayki değer eğitimim de sorumluluk vardı bizde günlerdir yumurta taşıyoruz okula
ben ilk gün gelen yumurtalara kız çocuğu ise kız resmi çizdim saçları kıvrık kirpikleri saçına toka vs..
erkeklere ise kısa dik saçlar yaptım hatta sakal bile isteyenler oldu yumurtalara resimler çizerkenki amacım yumurtanın kırılması halinde ailenin o minik gözyaşlara dayanamayıp yeni yumurtacıklar :D türemesini engellemekti.(hep aynı yumurta taşınsın)
bugün farkettim şaşırdım gelip gidip öpüyorlar yumurtalarını bizden biri oldular resmen
cuma gününe kadar sürecek henüz 2 günümüz var ben bu çalışmanın sonunda çocuklarıma farklı bişeyler yapmak istiyorum taç yapmak dışında :icon14::icon14:
* tebrik belgesi
*teşekkür belgesi
ne bileyim bişey yapmak istiyorum ama bende bilmiyorum ne yapacağımı farklı görüşü yada uygulaması olan var ise paylaşabilirmi :icon14:

EJİNNN

Yeni Üye
yaşasın yumurtamla alakalı bir çalışma daha yapanları bulduuuum
Arkadaşlar benimde bu ayki değer eğitimim de sorumluluk vardı bizde günlerdir yumurta taşıyoruz okula
ben ilk gün gelen yumurtalara kız çocuğu ise kız resmi çizdim saçları kıvrık kirpikleri saçına toka vs..
erkeklere ise kısa dik saçlar yaptım hatta sakal bile isteyenler oldu yumurtalara resimler çizerkenki amacım yumurtanın kırılması halinde ailenin o minik gözyaşlara dayanamayıp yeni yumurtacıklar :D türemesini engellemekti.(hep aynı yumurta taşınsın)
bugün farkettim şaşırdım gelip gidip öpüyorlar yumurtalarını bizden biri oldular resmen
cuma gününe kadar sürecek henüz 2 günümüz var ben bu çalışmanın sonunda çocuklarıma farklı bişeyler yapmak istiyorum taç yapmak dışında :icon14::icon14:
* tebrik belgesi
*teşekkür belgesi
ne bileyim bişey yapmak istiyorum ama bende bilmiyorum ne yapacağımı farklı görüşü yada uygulaması olan var ise paylaşabilirmi :icon14:
öğretmenim belge şart değilse güzel bi pasta alıp bunu bereber kutlayabilirsiniz.:5:

Güzel bir etkinlik, teşekkürler...

Bahsettiğiniz hikayeyi geçen hafta öğrencilerime okudum, çok beğendiler :)

Biz de bu hafta hikayemizi okuduk ve yumurta taşımaya başladık :)Okula gelince tavuklarımızın içine oturtuyoruz yumurtaları,eve gidince koymaları için ayrı yumurtalık hazırladık ,gönderdik.Tavukların içine yumurta konmazsa düzgün durmuyorlar,grup öğretmenim ''Yumurtalarınızı getirmezseniz tavuklarımız üzülüyorlar,getirince seviniyorlar ,unutmayın ''dedi :) getiren yavrumuz ''Benim tavuğum sevindi'' diyor.Bugün ikinci günümüzdü :))

Emine Hoca

Kayıtlı Üye
Emel öğretmenim yumurtanı dış etkenlere karşı da koruman sorumluluklarının arasındaydı...
Geçmiş olsun ne diyelim :D

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos